Baví, nebaví ...

3. února 2016 v 20:21 | Bellis
Ach jo, jsem už umořená, je tak … otravná …, i když ji v podstatě miluju a baví mne, jsou chvíle, kdy ji prostě nesnáším. Je horší než okupační armáda, kdo mě alespoň jí na chvilku zbaví, dostane odměnu. Zatím nevím jakou, ale je zbytečné o tom jen začít přemýšlet. Nikdo nedokáže vyhnat tak urputnou melodii z mojí uhučené hlavy. Tady, je tady je … no prosím… snad nám ještě ožije …. ach jo.

Je to nemoc z povolání, místo aby na mně naskákaly bacily, zavrtá se mi co chvíli do mozkových závitů hejno tónů a tohle hudební ložisko mne přivádí k šílenství … koukám, že slečna velmi statečná je, je, je … Bez muziky by mi bylo smutno, ale čeho je moc, toho je příliš … dobrý den ptáčkové, dobrý den lese… jak se mám krucipísek soustředit na něco jiného … ráno je takové, nádherné, že se … měla bych napsat článek do novin …zpívat chce hlasitě lidem i kosům … tedy jestli se té místní drbně dá říkat noviny … pavouci na sítě navlékli rosu … Den dva kolovrátku vydržím bez reptání, ale týden?

Zkoušela jsem ji přehrát něčím jiným … i když jsem jen prostý holub…, fungovalo to chvíli a pak zase … připravil jsem vlka o lup… S tou mrňavou holkou usínám i vstávám, je mi jedno jak je zbarvená a taky neřeším, jestli není na randění ještě moc malá … až trochu vyrosteš…, nakonec rodiče o tom věděli … a budeš v rozpuku … a vůbec, neměli jí co posílat samotnou do lesa … já bych tě, jestli chceš … v Norsku by jim to spočítali … požádal o ruku … holku by sebrali a šlus.

No a ochránci zvířat … já si vlka zašiju … jak můžou mlčet … dobře ho použiju …, nejsou snad vlci chránění? A kdo ochrání mě… bude mi tu hlídat dům … asi taky nějaký vlk … proti různým zlodějům … Vždyť já tu nákazu šířím dál, v práci, doma, … dám mu starou matraci … dneska jsem se přistihla, jak si zpívám v naší sámošce … bude to vlk hlídací … ještě že vědí, že dělám ve školce … tak mne ani nevyvedli.

Vsadila bych se, že mi hučí v hlavě i ve spánku … proč máš tak velké uši babi … mám pocit, že ve snech běhám po lese s košíčkem … to mám, Karkulko, proto, aby … Tuhle si užívám nákup v Praze, prázdná hlava, žádné melodie, až jsem se zasekla u regálu s víny a bylo to … je tam víno červené … naskočil mi text … jako já je zbarvené, … a to se mi děje pořád. Jak tam ten Svěrák dokázal nacpat tolik věcí?


Snad to časem odezní, doufám, už bych vážně uvítala nějakou změnu. Pojedu na týden na hory, třeba tam bude i trochu toho sněhu, mohla bych se třeba vymáznout na sjezdovce, trochu se klepnout o svah a nechat Karkulku definitivně v lese. Můžu se o to alespoň pokusit … jdu s děravou patou, mám horečku zlatou, jsem chudý, jsem sláb, nemocen … ale nějak mám pocit, že si stejně nepomůžu … a hlava mě pálí a v modravé dáli se leskne a třpytí můj sen… ach jo.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 10. února 2016 v 16:02 | Reagovat

A ve školce si nezpíváte?
Já už mám princeznu v první třídě, ale už od trénování na školkovou besídku si zpívám čmeláčka.
Prakticky každý den. Jo, sem tam ho něco vystřídá, ale šup, čmelda se vždycky vrátí zpátky.
Jsou to maličkosti, třeba že si princeznička namele... A už je to tady: Letí letí letedlo, jen aby nám nespadlo...
Zafouká vítr, děti poští draky: Letí letí jako drak, černý čmelák bombarďák...
No a aby toho nebylo málo, bydlíme jen kousek od malého letiště...

Jo jo, tohle znám moc dobře...
Jen nevím, co budu dělat na jaře, až rozkvetou květinky... Ve škole už se toho moc neučí...

2 Janička Janička | E-mail | Web | 24. března 2016 v 15:09 | Reagovat

Kdo má děti, tak se jistě nenudí. Konkrétně já tedy našla hlídání na pátky večer, abych mohla s přítelem do společnosti http://iskolky.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama